Pamiątkowa księga gości

Każda osobista uroczystość w życiu, ta wesoła, czy ta smutna jest ważna. Wśród osobistych uroczystości, które przeżywamy w swoim życiu są wesołe i smutne. Są ważne i ważniejsze. Do najważniejszych można zaliczyć ślub, chrzest, Pierwszą Komunię Świętą, osiemnastkę, Rocznicę ślubu zwłaszcza wieloletnią. A także pogrzeb. Każda z tych uroczystości niesie ze sobą chęć zapamiętania jej uczestników. W tym celu ludzie zaopatrują się w księgę gości.

księga gości


Pamiątkowe księgi gości jeszcze przed kilku laty nie były tak popularne, jak popularne są dzisiaj. Każdy chce mieć trwałą pamiątkę, którą tworzą własnoręczne wpisy gości uczestniczących w różnych wydarzeniach rodzinnych. Lecz księgi gości są obecne nie tylko na uroczystościach rodzinnych. Ale również wyłożone np. w hotelach, w restauracjach, domach wczasowych, oraz miejscach publicznych. Wszędzie tam, gdzie chodzi o upamiętnienie obecności. Formy księgi gości nieustannie zmieniają się na przestrzeni lat . Dopasowywane są do różnych uroczystości, zmieniają swoją szatę graficzną i wielkość.

Księga gości weselnych

Pamiątkowa księga gości na przykład weselnych jest wspaniałą pamiątką z ceremonii ślubnej. Po latach można zajrzeć do tej księgi i przypomnieć sobie osoby, które towarzyszyły państwu młodym w tym bardzo ważnym dla nich dniu. Księga gości wesele nie zawiera wyłącznie imion i nazwisk gości. Ale również życzenia ślubne, które niejednokrotnie zawarte są w formie krótkich wierszyków. Wierszyki zawierają najczęściej treści wesołe, co jeszcze bardziej bawi, gdy się to czyta po latach. Bywa, że któryś z gości z biegiem lat zapomniał, jaki był twórczy kilkadziesiąt lat wcześniej. Gdyż napisał w pamiątkowej księdze gości całkiem niezły wierszyk.

Księga gości zawiera także zwykłe życzenia skierowane do pary młodej. Życzenia szczere, bo płynące prosto z serca i utrwalone na papierze.