Wynajem autokarów – przede wszystkim bezpieczeństwo

Okres wakacyjny to czas odpoczynku i co się z tym wiąże – nasilonego ruchu turystycznego.

Dzieci i młodzież wyruszają na rozmaite turnusy wakacyjne – wyjazdy kolonijne, obozy językowe, krajoznawcze.
Tego typu wyprawy, zwykle długo planowane, wyzwalają wiele emocji w rodzicach, którzy w poszukiwaniu idealnych warunków do wypoczynku często opiekę nad dziećmi powierzają firmom zewnętrznym, organizującym wycieczki dla najmłodszych.

Dbałość o komfort wypoczynku (warunki mieszkaniowe) i zapewnienie atrakcyjnych rozrywek najczęściej leżą w gestii organizatora turnusu. Jednak o bezpieczeństwo dzieci w trakcie podróży powinny zadbać obie strony.
Wciąż najpopularniejszymi środkami lokomocji są wynajmowane autokary. Docierają w najdalsze zakątki naszego globu, są relatywnie tanią formą transportu.

Na szczęście zauważa się pewien wzrost świadomości w kwestii bezpieczeństwa transportu. Do lamusa odchodzą przestarzałe pojazdy, gdyż oczekiwania klientów są wysokie a konkurencja duża.
Firmy, oferujące wynajem autokarów stawiają na udogodnienia typu klimatyzacja, Wi-Fi, barek, komfortowe fotele.
Jednak, zanim spakujesz plecak upewnij się, że firma, która oferuje wynajem autobusów, a której powierzasz na czas podróży swoje dziecko dysponuje stosownymi dokumentami – aktualne badanie techniczne pojazdu, ubezpieczenie OC, certyfikaty. Również kierowca powinien być zdolny do prowadzenia pojazdu – wypoczęty, w pełni sił fizycznych i psychicznych.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów utworzono specjalną witrynę internetową z bazą pojazdów (autokarów, autobusów) dopuszczonych do ruchu. Za pośrednictwem serwisu można uzyskać informację, dotyczące stanu technicznego pojazdu.
Nie trać głowy w chwilach ważnych – czasami o losie bliskich decydują niuanse. Warto znać i respektować swoje prawa, by zminimalizować ryzyko zaistnienia sytuacji zagrożenia zdrowia bliskich.

Pamiętaj, bezpieczny transport do miejsca docelowego jest sprawą kluczową i bezdyskusyjną.

local_offerevent_note Kwiecień 27, 2019

account_box Fotokreator